Wielka Świąteczna Wyprzedaż -60%
Darmowa dostawa od 300zł
Darmowa dostawa od 300zł
Realizacja zamówienia do 24h
Realizacja zamówienia do 24h
Gwarancja jakości - najlepsze marki
Gwarancja jakości - najlepsze marki
30 dni na zwrot
30 dni na zwrot
Jakie wybrać rękawice bokserskie dla początkujących

Wybór rękawic bokserskich dla początkujących jest na tyle duży i szeroki, że osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę i trening z uderzanymi sportami walki jak Boks, Muay Thai, Kickboxing, może niekiedy mieć problem z wyborem dla siebie pierwszych rękawic treningowych. Każdy przy zakupie ma swoje preferencje i kieruje się własnymi kryteriami. Postaramy Wam się w tym artykule przybliżyć najlepsze rozwiązania i propozycje dla fighterów, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami walk. Doradzając przy tym czym się kierować podczas zakupu.

Ile kosztują rękawice bokserskie - skóra syntetyczna czy naturalna?

Zakres cen rękawic bokserskich jest bardzo zróżnicowany. Ma na to wpływ wiele czynników i aspektów. Postaramy się opisać jakie są główne różnice. Ceny w szczególności uzależnione są od marki, zastosowanych systemów, ale przede wszystkim z jakiego materiału zostały wykonane. Dla adeptów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z uderzanymi sportami walki, naszym zdaniem wystarczą w zupełności podstawowe rękawice ze skóry syntetycznej, których ceny są zdecydowanie niższe od cen rękawic do których wykorzystano skórę naturalną. W początkowych fazach treningu, który nie jest jeszcze tak zaawansowany, jak na późniejszych etapach w zupełności wystarczą tańsze modele rękawic bokserskich. Podstawowe i zarazem solidne rękawice ze wzmocnionej skóry syntetycznej, można zakupić w sklepie Warrior Zone poniżej 100zł.

Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej (cielęcej, bydlęcej, koziej), cechują się zdecydowanie lepszą amortyzacją, dopasowaniem i trwałością produktów. Są one zazwyczaj wybierane przez osoby na wyższym poziomie zaawansowania, trenujących już przez jakiś dłuższy czas. Ceny dobrych rękawic ze skóry naturalnej są zdecydowanie wyższe niż produktów ze skóry syntetycznej. Za podstawowe modele trzeba zapłacić ok. 200zł. Kiedy już poczujesz, że Boks czy Kickboxing to idealna dyscyplina sportowa dla Ciebie, wtedy zdecydowanie warto zainwestować wyspecjalizowany sprzęt i zakupić solidne rękawice ze skóry naturalnej, które powinny posłużyć przez dłuższy czas użytkowania.
 
 
Rozmiar i waga rękawic bokserskich – Czy to ma znaczenie?

Jeśli mowa o osobach, które stawiają swoje pierwsze kroki na salce treningowej to zdecydowanie polecamy na początku skupić się na dwóch najbardziej uniwersalnych i najczęściej wybieranych rozmiarach rękawic 12-14 oz . Powinny one pasować do zdecydowanej większości męskich dłoni o standardowym rozmiarze. Rozmiar 12 oz idealnie sprawdzi się w początkowej fazie treningu technicznego i na przyrządach np. workach. Rękawice w rozmiarach 14-20 oz doskonale sprawdzą się podczas sparingu. Dzięki dodatkowemu wypełnieniu pianką, która zapewnia wyższe bezpieczeństwo oraz doskonałą amortyzację podczas uderzeń. W trakcie sparingu należy pamiętać o zabezpieczeniu głowy za pomocą kasku bokserskiego czy szczęki za pomocą ochraniacza na zęby. Dłonie natomiast zabezpiecz bandażami bokserskimi.

Dla kobiet oraz mężczyzn o drobniejszej budowie ciała i wadze poniżej 65kg dobrze podczas treningu technicznego powinny sprawdzić się rękawice o wadze 10 oz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszych rękawic bokserskich

Jeśli zdecydujesz się na zakup pierwszych rękawic np. ze skóry syntetycznej to zwróć przede wszystkim uwagę na to jaki dany produkt ma parametry i właściwości. Do szczególnie polecanych i udanych modeli rękawic w sklepie Warrior Zone możemy zaliczyć produkty firmy DBX Bushido. Marka już od wielu lat dostarcza solidne rękawice o ciekawym wyglądzie i dobrych parametrach. A to wszystko zachowane przy atrakcyjnych cenach.

Dobre rękawice bokserskie dla początkujących powinny zawierać kilka podstawowych systemów:
  • Zabezpieczenia kciuka - w celu poprawienia bezpieczeństwa kciuk rękawicy został przymocowany taśmą do rękawicy. Rozwiązanie to zapobiega wybiciu kciuka podczas silnych uderzeń
  • Szeroki rzep - zapewnia właściwe usztywnienie nadgarstków gwarantując przy tym bezpieczeństwo podczas treningu.
  • Technologia ActivCLIMA - zapewni właściwą wentylację rękawic podczas treningu. Zastosowane rozwiązanie znacząco obniża efekt pocenia się dłoni oraz ułatwia utrzymanie właściwej higieny rękawic.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie